БАКО

 

Нашите производи. Квалитет и вкус кој не се заборава.

 

Сушена Кајсија

 

Плодот на кајсиите содржат доста корисни состојки: бета-каротин, белковини, растителни влакна, растителни масти, растителни хормони, витамин Б-комплекс, витамин Б-17 (во семката), витамин Ц, грозје, етерични масла. есенцијални масни киселини, калиум, калциум, магнезиум, минерални соли, натриум, органски киселини, протеини, скроб, сумпур, фосфор, јагленихидрати, целулоза и шеќер. Кајсијата поволно делува на човековиот организам кај следниве здравствени нарушувања: акни, анемија, болести на забите и усната шуплина, болести на срцето и крвните садови, бронхитис, дебелина, депресија, екцем, запек, катаракта, нервозна состојба, пад на имунитетот, зголемена тепература и дебелина, појава на брчки на кожата, настинка и грип, пробелми со бубрезите, м,очниот меур и мочните канали, проблеми со зглобовите и коските, проблеми со видот, проблеми со органите за варење, проблеми со крвниот притисок, проблеми со метаболизмот, проблеми со желудникот, проблеми со бременоста, против изгореници од сонце, против глисти, против стареење на организмот, разни инфекции, синузитис, скорбут, стрес, здебелување и истегнување, воспаленија на кожата и осипи, херпес, хроничен замор и целулит.

<< Назад кон производи Дома

 

Ви се допаѓа? Контактирајте не...